poniedziałek, 27 maja 2013

Serwatka

Już w XIX wieku modne stały się kąpiele serwatkowe w celach upiększających i leczniczych. W Polsce uzdrowisko Szczawno-Zdrój prowadziło pionierski Instytut Serwatkowy z hodowlą kóz, owiec, krów i oślic
Dziś SERWATKA jest świetnym napojem wpływającym dobroczynnie na układ pokarmowy i jako składnik przepisów kulinarnych. Badania wskazują, że białka serwatkowe korzystnie wpływają na zdrowie osób zdrowych, prowadzących aktywny tryb życia, również chorych - w trakcie leczenia infekcji lub chorób przewlekłych. Literatura opisuje biologiczną aktywność poszczególnych białek serwatkowych i uzyskanych z nich peptydów czy aminokwasów. Proteiny serwatkowe mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe, zwiększają siły obronne organizmu przez działanie immunomodulacyjne, mają właściwości antyoksydacyjne, działają przeciwnowotworowo, obniżają ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu, regulują poziom cukru.


W kosmetyce serwatka dobroczynna jest zwłaszcza dla kobiet, ponieważ poprawia wygląd włosów i skóry oraz jest zdolna do rozwiązania praktycznie wszystkich problemów związanych z tymi obszarami ciała. Serwatka jest też stosowana do higieny intymnej.
Proteiny mleczne odżywiają i regenerują strukturę wewnętrznych tkanek włosów i ich warstwy powierzchownej, czynią ją gładką, zdrową i lśniącą.
Lipidy i witaminy chronią i dają energię, a  związki kwasu mlecznego regulują wydzielanie tłuszczu i wspaniale usuwają obumarłe komórki, wzmacniając skórę głowy i zapewniając jej zdrowy wygląd.
w opraciu o unikalne właściwości organicznej serwatki mlecznej pozyskiwanej z biomleka duńskich krów oraz innych cennych składników powstała seria najdelikatniejszych organicznych produktów BIO IQ dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz