czwartek, 15 sierpnia 2013

" Woda utleniona" - nadtlenek wodoru

Jest uważany za najskuteczniejszy na świecie środek przeznaczony do naturalnej dezynfekcji.   Nadtlenek wodoru składa tylko z wody i tlenu.
Uśmierca mikroorganizmy przez ich utlenianie, czyli jakby poprzez kontrolowany proces spalania. 
Gdy nadtlenek wodoru reaguje z materiałem organicznym, powoduje rozpad na tlen i wodę.





Do czego może być przydatna „ woda utleniona”?

1. Wybielanie ubrań
aby pozbyć się np. plamy krwi z ulubionego ubrania,  polej nią bezpośrednio zabrudzone miejsce, pozostaw na około minutę, a następnie przetrzyj i spłucz zimną wodą; powtórz w razie potrzeby.

3. Kąpiel odmładzająco-odtruwająca
Wlej około 700 ml 3%  wody utlenionej do wanny z ciepłą wodą,  zanurz się na co najmniej 30 min, ewentualnie dolewaj gorącej wody.
Kąpiel z dodatkiem wody utlenionej pomaga również pozbyć się czyraków, grzybic lub innych infekcji skórnych.

3. Grzybica stóp
Aby wyleczyć tą nieprzyjemną przypadłość przemywaj dokładnie stopy rozcieńczonym roztworem wody utlenionej ze zwykłą woda przegotowana w równych porcjach (zwłaszcza między palcami) i pozostawiaj do wyschnięcia.

4. Zakażenia skóry
Zanurzaj zainfekowane miejsce na ciele w roztworze 3% wody utlenionej przez pięć do dziesięciu minut kilka razy dziennie. Samo przemywanie i płukanie ran powinno też być wystarczające.

5. Zakażenia zatok
Łyżkę 3% nadtlenku wodoru dodaj do 1 filiżanki niechlorowanej wody i stosuj jak spray do nosa.

6. Pielęgnacja ran
3% wodę utlenioną stosuj do czyszczenia ran oraz usuwania martwej tkanki

7. Płyn do płukania ust i pielęgnacji zębów
Leczniczo - 20 ml wody utlenionej trzymaj w ustach przez 10 minut dziennie, a potem wypluj.
W przypadku ostrego bólu zęba i braku możliwości szybkiego dostania się do dentysty, można potrzymać nadtlenek wodoru w ustach przez 10 min kilka razy dziennie, a ból zmaleje.

UWAGA! Korzystaj z rozwagą.
Nie należy pozostawić roztworu wody utlenionej w otwartej tkance przez dłuższy okres czasu, ponieważ powoduje łagodne uszkodzenie tkanki w otwartych ranach.

piątek, 2 sierpnia 2013

Owoc granatu

Owoc ten jest symbolem cnót i zdrowia, zwłaszcza miłości i płodności. Kształt owoców granatu porównuje się do kobiecej piersi, sok do krwi, a kielich do królewskich insygniów. Niektórzy badacze Biblii uważają, że zakazanym rajskim owocem nie było jabłko, lecz owoc granatu.

Granatowiec właściwy (Punica granatum,) to drzewo lub krzew, osiągający 3-5 metrów wysokości. Pochodzi z Persji, skąd rozprzestrzenił się na obszary Afryki, Indii i Ameryki. Granaty zawierają duże ilości cukrów (10-12%), kwasów organicznych (2-5%), w tym kwas cytrynowy, białka (1,5%) oraz witaminy i minerały (wit. C i E, beta-karoten, niacyna, potas, selen, miedź, cynk).


  • stosowany pomocniczo wraz z innymi lekami w anginie i przeziębieniach (przy gorączce). Liczne badania kliniczne potwierdzają właściwości granatu, jako dobrego środka przeciw miażdżycy, zmianom nowotworowym czy cukrzycy
  • sok z granatu przeciwdziała impotencji oraz może chronić przed rakiem prostaty, obniżając poziom antygenu gruczołu krokowego; wpływa również korzystnie na serce i układ krążenia, redukując złogi cholesterolu oraz spowalnia rozwój arteriosklerozy
  • ekstrakt z liści granatu nie tylko zmniejsza podatność na wystąpienia chorób układu krążenia, ale również redukuje wewnątrz jelitowe wchłanianie tłuszczu
  • produkty z granatu wpływają korzystnie na płód, chroniąc mózg nienarodzonego płodu przez ograniczonym transportem tlenu
  • naukowcy potwierdzają również pozytywny wpływ granatu na układ nerwowy





Produkty z granatu to bogate źródło tanin (kwas galusowy i elagowy), antocyjanin i kwasów fenolowych. Liczne badania udowodniły dobroczynny wpływ kwasu elagowego w odniesieniu do raka. Kwas ten zapobiega wczesnym zmianom chemicznym, które prowadzą do nowotworów, zwłaszcza szyjki macicy, piersi, trzustki, przełyku, skóry i prostaty.

Sok z granatu zawiera trzy razy więcej przeciwutleniaczy niż ta sama ilość zielonej herbaty czy czerwonego wina. Granaty wpływają korzystnie na zmiany miażdżycowe  tętnic oraz zmniejszają ryzyko śmierci z powodu cukrzycy, która powoduje pogrubienie ścianek arterii.

Ekstrakty z owoców granatu mogą również blokować enzymy przyczyniające się do zapalenia kości, stawów i chrząstek. Owoce granatu zawierają także roślinne estrogeny , (m.in. estron) pomagające w minimalizowaniu dolegliwości menopauzy i napięcia przedmiesiączkowego.

Zdaniem naukowców, granat podobnie jak lubczyk, czekolada czy wanilia to naturalny afrodyzjak, zwiększający libido i poprawiający samopoczucie.

Wpływ granatu na urodę

Bogaty w kwas elagowy granat, wykazuje właściwości przeciwutleniające i wzmacniające ściany komórek. Stosowany jest jako naturalny filtr przeciwsłoneczny w preparatach do opalania i po opalaniu, gdyż chroni przed negatywnymi jego skutkami. Jest składnikiem przeciwdziałającym zmianom kancerogennym skóry. Wysoka zawartość polifenoli sprawia, że produkty bogate w ekstrakt z granatu, chronią przed wolnymi rodnikami, powodującymi przedwczesne starzenie skóry.
Ze względu na obecność  kwasu pinikowego (omega-5) granat wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, dlatego  stosowany jest w preparatach na obrzęki i skaleczenia, aktywując procesy regeneracji skóry. Zdolność do przeciwdziałania obrzękom została również wykorzystana w preparatach  do pielęgnacji skóry wokół oczu. Stosuje się go w produktach przeciwzmarszczkowych, gdyż spłyca już istniejące zmarszczki oraz zwiększa sprężystość skóry, wspomagając produkcję kolagenu.
Dodawany do balsamów i mleczek do ciała nawilża, uelastycznia i ujędrnia skórę. W kremach do twarzy odrzwia i rewitalizuje zmęczona skórę, a w maseczkach i lotionach działa ściągająco i zmniejsza pory.
Jest częstym składnikiem preparatów w pielęgnacji skóry trądzikowej, przy egzemie, łuszczycy i trądziku różowatym, gdyż wspomaga gojenie się stanów zapalnych. Polecany jest do cery dojrzałej, suchej i podrażnionej poprawiając jej ukrwienie i koloryt.

Źródło: http://magia-natury.pl